Tabata

Trening Tabata - 4 minuty, które odmienią twoje życie!

Jeśli szukasz skutecznej i efektywnej formy treningu, który pozwoli Ci spalić mnóstwo kalorii w rekordowo krótkim czasie, koniecznie przeczytaj ten artykuł na temat treningu Tabata.

Ta rewolucyjna metoda treningu interwałowego sprawi, że poczujesz kiedy mniej treningu znaczy więcej!

Co to jest Trening Tabata?

Tabata to ultrakrótki, ekstremalnie intensywny trening interwałowy opracowany przez japońskiego naukowca Izumiego Tabatę. Polega na wykonywaniu 8 cykli ćwiczeń złożonych z 20 sekund maksymalnego wysiłku i 10 sekund odpoczynku. Cały trening trwa zaledwie 4 minuty, ale efekty są porażające!

Niezwykłe Efekty Treningu Tabata:

  1. Potężny wzrost wydolności tlenowej i metabolizmu. Badania pokazały, że zaledwie 4 minuty takiego treningu wystarczą, by znacząco poprawić wydolność tlenową organizmu i podkręcić metabolizm do maksimum! To doskonały sposób na zwiększenie spalania kalorii nie tylko w czasie ćwiczeń, ale i przez długi czas po nich.
  2. Budowanie masy mięśniowej. Ze względu na wysoką intensywność i wykorzystanie dużych grup mięśniowych, Tabata jest świetna do budowania siły i masy mięśniowej.
  3. Poprawa ogólnej kondycji. Regularne sesje Tabata zwiększają poziom energii, poprawiają krążenie i dotleniają organizm.

Dla Kogo jest Tabata?

Tabata to doskonały wybór dla osób aktywnych, które chcą zwiększyć efektywność swoich treningów. Jest idealną opcją dla zabieganych, którym trudno wygospodarować dużo czasu na ćwiczenia. Ale uwaga! Ze względu na ekstremalną intensywność, trening ten nie jest wskazany dla początkujących lub osób z poważnymi schorzeniami/kontuzjami. Przed rozpoczęciem zaleca się konsultację z trenerem lub lekarzem.

Dzięki Tabacie możesz zmaksymalizować efekty w minimalnym czasie. Wystarczy zaledwie 4 minuty wysiłku, by odmienić swoje ciało i zdrowie! Spróbuj i przekonaj się, że czasem mniej naprawdę znaczy więcej. Gotowy na wyzwanie?

 

Jak wygląda trening TABATA u mnie?

Ćwiczenia odbywają się z timerem (pomiarem czasu), który mierzy czas wykonywania ćwiczenia. Po rozgrzewce określam czas każdego ćwiczenia, czas odpoczynku i ilość serii. Staram się urozmaicić ten trening, aby nie był monotonny, nudny i wyczerpujący. Najważniejsza zasada to: „ćwiczymy na maksa”.

Ćwiczymy w przestronnych salach sportowych.

Daje efekty – GWARANTUJĘ